Soccer Live Scores & Football Results Online

Matches
All Matches Inplay Yet To Start Full Time
All
Keep Selected
Hide Selected
168 matches ,0 hide
Competitions
KO
Status
Home
Score
Away
HT
Corners
UGA PL
21:00
90+ 6' (3)
5 [4] UGANDA REVENUE AUTHORITY FC
3:1
SQUAD
VIPERS SC [1] 2
2:0
4-4 (4-4)

KSA PL
21:10
90+'  
1 [10] ABHA CLUB
2:2
SQUAD
AL ADALH FC [15] 1
2:1
2-6 (1-2)

OMA PL
21:25
73'  
1 [10] AL RUSTAQ
2:1
SQUAD
DHOFAR SCSC [2] 1
0:1
1-2 (0-2)

UAE PRECUP
21:30
63'  
2 [AGL-9] FC BANIYAS
1:0
SQUAD
SHABAB AL AHLI DUBAI CLUB [AGL-1] 3
1:0
0-3 (0-2)

UGA PL
21:30
60'  
2 MAROONS
0:0
SQUAD
BUSOGA UNITED FC 1
0:0
1-3 (1-3)

GHA STARSL
21:45
51'  
1 [10] AL-KHOR
0:0
SQUAD
AL-RAYYAN [2] 2
0:0
1-6 (1-6)

Emir Cup
21:55
HT  
4 AL-SULAIBIKHAT SC
0:1
SQUAD
AL-JAHRA
0:1
2-1 (2-1)

2. HNL
22:00
HT  
1 NK DUBRAVA
2:0
SQUAD
HNK CIBALIA VINKOVCI 2
2:0
4-2 (4-2)

INT CF
22:00
HT  
[NOR D1-1] LILLESTROM SK
1:1
SQUAD
BODO/GLIMT [NOR D1-1]
1:1
1-6 (1-6)

IND SL
22:00
HT  
[4] MUMBAI CITY FC
0:0
SQUAD
CHENNAIYIN FC [5]
0:0
3-3 (3-3)

Primera División
23:00
 
[16] CD ANTOFAGASTA
vs
SQUAD
UNIVERSIDAD DE CONCEPCION [15]
-
- (-)
-

INT CF
23:00
 
[NOR D1-1] ROSENBORG BK
vs
SQUAD
RANHEIM [NOR D1-1]
-
- (-)
-

INT CF
23:00
 
[RUS PL-8] FC ORENBURG
vs
SQUAD
SARPSBORG 08 [NOR D1-1]
-
- (-)
-

INT CF
23:00
 
[NOR D1-1] Ranheim
vs
SQUAD
Rosenborg [NOR D1-1]
-
- (-)
-

EGY CUP
23:00
 
[EGY PL-9] ISMAILY SC
vs
SQUAD
PYRAMIDS FC [EGY PL-4]
-
- (-)
-

MEX U20
23:00
 
[8] ATLAS
vs
SQUAD
PACHUCA [14]
-
- (-)
-

MEX U20
23:00
 
[15] PUEBLA
vs
SQUAD
ATHLETICO MEXIQUENSE [3]
-
- (-)
-

POR U23
23:00
 
RIO AVE
vs
SQUAD
SPORTING BRAGA
-
- (-)
-

POR U23
23:00
 
FC FAMALICAO
vs
SQUAD
LEIXOES SC
-
- (-)
-

KSA PL
23:30
 
[7] AL FAISALY FC
vs
SQUAD
AL ETTIFAQ FC [12]
-
- (-)
-

BUL L2
23:30
 
[9] FC PIRIN BLAGOEVGRAD
vs
SQUAD
FK SEPTEMVRI SOFIA [2]
-
- (-)
-

GHA STARSL
23:55
 
[9] QATAR SC
vs
SQUAD
AL-SAILIYA [8]
-
- (-)
-

TUR L1
00:00
 
[15] OSMANLISPOR FK
vs
SQUAD
MENEMEN BELEDIYE SPOR [7]
-
- (-)
-

TUR L1
00:00
 
[17] ESKISEHIRSPOR
vs
SQUAD
HATAYSPOR [1]
-
- (-)
-

MAR D1
00:00
 
[16] RAJA BENI MELLAL
vs
SQUAD
RAJA CASABLANCA ATHLETIC [5]
-
- (-)
-

SRB SL
00:30
 
[6] FK VOZDOVAC
vs
SQUAD
FK SPARTAK SUBOTICA [8]
-
- (-)
-

UAE PRECUP
00:30
 
[AGL-6] AL DHAFRA SCC
vs
SQUAD
AL JAZIRA (UAE) [AGL-3]
-
- (-)
-

TUR SL
01:00
 
[4] SIVASSPOR
vs
SQUAD
ALANYASPOR [5]
-
- (-)
-

1. HNL
01:00
 
[10] NK VARAZDIN
vs
SQUAD
NK LOKOMOTIVA ZAGREB [5]
-
- (-)
-

POL PL
01:00
 
[16] LKS LODZ
vs
SQUAD
MKS POGON SZCZECIN [3]
-
- (-)
-

SRB SL
01:00
 
[11] FK JAVOR IVANJICA
vs
SQUAD
FK MLADOST LUCANI [9]
-
- (-)
-

MLT PL
01:00
 
[4] Sirens
vs
SQUAD
Sliema Wanderers [11]
-
- (-)
-

ALB SL
01:00
 
[1] FK KUKESI
vs
SQUAD
KF TIRANA [2]
-
- (-)
-

POR U23
01:00
 
ESTORIL PRAIA
vs
SQUAD
CD AVES
-
- (-)
-

GER L2
01:30
 
[10] VFL 1899 OSNABRUCK
vs
SQUAD
FC ERZGEBIRGE AUE [8]
-
- (-)
-

GER L2
01:30
 
[17] SV WEHEN WIESBADEN
vs
SQUAD
SPVGG GREUTHER FURTH [7]
-
- (-)
-

KSA PL
01:30
 
[3] AL AHLI SAUDI FC
vs
SQUAD
AL FATEH SC [16]
-
- (-)
-

Regionalliga Southwest
01:30
 
[18] TSG 1899 HOFFENHEIM II
vs
SQUAD
FC-ASTORIA WALLDORF [12]
-
- (-)
-

Emir Cup
01:30
 
AL TADHAMON
vs
SQUAD
AL-ARABI
-
- (-)
-

FRA L1
02:00
 
[9] OGC NICE
vs
SQUAD
STADE BRESTOIS 29 [13]
-
- (-)
-

DEN SL
02:00
 
[12] HOBRO IK
vs
SQUAD
FC MIDTJYLLAND [1]
-
- (-)
-

GER L3
02:00
 
[17] FC VIKTORIA COLOGNE
vs
SQUAD
SG SONNENHOF GROSSASPACH [19]
-
- (-)
-

ROU L2
02:00
 
[13] AS FC UNIVERSITATEA CLUJ
vs
SQUAD
ACS CHAMPIONS FC ARGES [4]
-
- (-)
-

MLT PL
02:00
 
[14] Tarxien Rainbows
vs
SQUAD
Floriana [1]
-
- (-)
-

RSA CUP
02:00
 
BLACK LEOPARDS
vs
SQUAD
AMAVARARA
-
- (-)
-

Regionalliga Southwest
02:00
 
Balingen
vs
SQUAD
Mainz 05 II
-
- (-)
-

Regionalliga Northeast
02:00
 
[2] BFC DYNAMO
vs
SQUAD
VSG ALTGLIENICKE [1]
-
- (-)
-

Regionalliga Northeast
02:00
 
[7] FSV WACKER 90 NORDHAUSEN
vs
SQUAD
SV LICHTENBERG 47 [4]
-
- (-)
-

AUT 2.LIGA
02:10
 
[5] SC AUSTRIA LUSTENAU
vs
SQUAD
FC DORNBIRN 1913 [8]
-
- (-)
-

AUT 2.LIGA
02:10
 
[16] KAPFENBERGER SV 1919
vs
SQUAD
FC BLAU WEISS LINZ [12]
-
- (-)
-

AUT 2.LIGA
02:10
 
[7] FC JUNIORS OO
vs
SQUAD
SV LAFNITZ [4]
-
- (-)
-

AUT 2.LIGA
02:10
 
[2] SK AUSTRIA KLAGENFURT
vs
SQUAD
SV RIED [1]
-
- (-)
-

AUT 2.LIGA
02:10
 
[9] SKU AMSTETTEN
vs
SQUAD
FC LIEFERING [10]
-
- (-)
-

AUT 2.LIGA
02:10
 
[15] SV HORN
vs
SQUAD
YOUNG VIOLETS FK AUSTRIA WIEN [13]
-
- (-)
-

GER WL1
02:15
 
VfL Wolfsburg
vs
SQUAD
Turbine Potsdam
-
- (-)
-

Regionalliga North
02:30
 
Drochtersen / Assel
vs
SQUAD
Heider SV
-
- (-)
-

Regionalliga North
02:30
 
[4] WERDER BREMEN II
vs
SQUAD
HANNOVERSCHER SC [1]
-
- (-)
-

Regionalliga West
02:30
 
[8] ROT WEISS OBERHAUSEN
vs
SQUAD
VFL SPORTFREUNDE LOTTE 1929 [12]
-
- (-)
-

NED L1
03:00
 
[18] RKC WAALWIJK
vs
SQUAD
SPARTA ROTTERDAM [11]
-
- (-)
-

NED L2
03:00
 
[1] SC CAMBUUR
vs
SQUAD
RODA JC KERKRADE [18]
-
- (-)
-

NED L2
03:00
 
[6] NAC BREDA
vs
SQUAD
ALMERE CITY FC [9]
-
- (-)
-

NED L2
03:00
 
[5] GO AHEAD EAGLES
vs
SQUAD
NEC NIJMEGEN [7]
-
- (-)
-

NED L2
03:00
 
[8] SBV EXCELSIOR
vs
SQUAD
FC DEN BOSCH [10]
-
- (-)
-

NED L2
03:00
 
[19] FC DORDRECHT
vs
SQUAD
DE GRAAFSCHAP [2]
-
- (-)
-

NED L2
03:00
 
[11] SC TELSTAR
vs
SQUAD
MVV MAASTRICHT [13]
-
- (-)
-

NED L2
03:00
 
[20] HELMOND SPORT
vs
SQUAD
JONG AJAX AMSTERDAM [4]
-
- (-)
-

NED L2
03:00
 
[16] JONG PSV EINDHOVEN
vs
SQUAD
TOP OSS [17]
-
- (-)
-

FRA L2
03:00
 
[15] FC CHAMBLY OISE
vs
SQUAD
AS NANCY LORRAINE [10]
-
- (-)
-

FRA L2
03:00
 
[13] RODEZ AVEYRON
vs
SQUAD
FC LORIENT [1]
-
- (-)
-

FRA L2
03:00
 
[7] EA GUINGAMP
vs
SQUAD
FC SOCHAUX-MONTBELIARD [11]
-
- (-)
-

FRA L2
03:00
 
[9] GRENOBLE FOOT 38
vs
SQUAD
LB CHATEAUROUX [16]
-
- (-)
-

FRA L2
03:00
 
[3] AC AJACCIO
vs
SQUAD
LE MANS FC [19]
-
- (-)
-

FRA L2
03:00
 
[4] CLERMONT FOOT
vs
SQUAD
PARIS FC [17]
-
- (-)
-

FRA L2
03:00
 
[6] AC LE HAVRE
vs
SQUAD
US ORLEANS [20]
-
- (-)
-

FRA L2
03:00
 
[18] CHAMOIS NIORT FC
vs
SQUAD
VALENCIENNES FC [8]
-
- (-)
-

FRA NAT
03:00
 
Béziers
vs
SQUAD
Créteil
-
- (-)
-

FRA NAT
03:00
 
Boulogne
vs
SQUAD
Le Puy Foot 43 Auvergne
-
- (-)
-

FRA NAT
03:00
 
FC Bourg-en-Bresse Peronnas 01
vs
SQUAD
Pau
-
- (-)
-

FRA NAT
03:00
 
[17] GAZELEC FC AJACCIO
vs
SQUAD
USL DUNKERQUE [2]
-
- (-)
-

FRA NAT
03:00
 
Lyon Duchère
vs
SQUAD
Avranches
-
- (-)
-

FRA NAT
03:00
 
[11] US QUEVILLAISE-ROUEN METROPOLE
vs
SQUAD
US CONCARNEAU [14]
-
- (-)
-

FRA NAT
03:00
 
SC Toulon
vs
SQUAD
Villefranche
-
- (-)
-

FRA NAT
03:00
 
[12] STADE OLYMPIQUE CHOLETAIS
vs
SQUAD
FC BASTIA BORGO [13]
-
- (-)
-

SUI CHAL
03:00
 
[5] FC WINTERTHUR
vs
SQUAD
FC LAUSANNE-SPORT [1]
-
- (-)
-

BRA PAULA1
03:00
 
BOTAFOGO FC SP
vs
SQUAD
AA INTERNACIONAL LIMEIRA SP
-
- (-)
-

MLT PL
03:00
 
[5] Gzira United
vs
SQUAD
Valletta [2]
-
- (-)
-

ISL LC
03:00
 
[FIN D1-1] AFTURELDING
vs
SQUAD
BREIDABLIK KOPAVOGUR [ISL SELDIV-1]
-
- (-)
-

BEL WSL
03:00
 
RSC ANDERLECHT
vs
SQUAD
CLUB BRUGGE
-
- (-)
-

SCO LCH
03:05
 
[1] DUNDEE UNITED
vs
SQUAD
INVERNESS CALEDONIAN THISTLE [2]
-
- (-)
-

BEL D1B
03:30
 
[3] OUD-HEVERLEE LEUVEN
vs
SQUAD
UNION SAINT-GILLOISE [2]
-
- (-)
-

GER L1
03:30
 
[1] FC BAYERN MUNICH
vs
SQUAD
SC PADERBORN 07 [18]
-
- (-)
-

BEL D1A
03:30
 
[11] KV KORTRIJK
vs
SQUAD
KRC GENK [6]
-
- (-)
-

POL PL
03:30
 
[4] WKS SLASK WROCLAW
vs
SQUAD
KS GORNIK ZABRZE [12]
-
- (-)
-

National League, Championship Group
03:30
 
LINCOLN RED IMPS FC
vs
SQUAD
LIONS GIBRALTAR
-
- (-)
-

SCO WPL1
03:30
 
[1] CELTIC LFC
vs
SQUAD
GLASGOW CITY LFC [1]
-
- (-)
-

BEL WSL
03:30
 
[6] OUD-HEVERLEE LEUVEN
vs
SQUAD
KRC GENK [4]
-
- (-)
-

ENG LCH
03:45
 
[13] DERBY COUNTY
vs
SQUAD
FULHAM FC [3]
-
- (-)
-

ITA L1
03:45
 
[19] BRESCIA CALCIO
vs
SQUAD
SSC NAPOLI [10]
-
- (-)
-

FRA L1
03:45
 
[15] FC METZ
vs
SQUAD
OLYMPIQUE LYONNAIS [11]
-
- (-)
-

SCO PL
03:45
 
[10] ST MIRREN
vs
SQUAD
HEART OF MIDLOTHIAN [12]
-
- (-)
-

IRE PL
03:45
 
[8] DERRY CITY
vs
SQUAD
FINN HARPS [2]
-
- (-)
-

IRE PL
03:45
 
[4] SHELBOURNE FC
vs
SQUAD
DUNDALK FC [1]
-
- (-)
-

IRE PL
03:45
 
[9] SLIGO ROVERS
vs
SQUAD
ST PATRICKS ATHLETIC [10]
-
- (-)
-

IRE PL
03:45
 
[5] WATERFORD FC
vs
SQUAD
BOHEMIANS DUBLIN [6]
-
- (-)
-

IRE D1
03:45
 
Cabinteely
vs
SQUAD
Bray Wanderers
-
- (-)
-

IRE D1
03:45
 
Galway United FC
vs
SQUAD
Athlone Town
-
- (-)
-

IRE D1
03:45
 
Wexford
vs
SQUAD
UCD
-
- (-)
-

NIR PL
03:45
 
[1] LINFIELD FC
vs
SQUAD
CRUSADERS FC [4]
-
- (-)
-

WAL PL
03:45
 
Aberystwyth Town
vs
SQUAD
Penybont
-
- (-)
-

ESP L1
04:00
 
[12] REAL BETIS BALOMPIE
vs
SQUAD
RCD MALLORCA [18]
-
- (-)
-

ITA L2
04:00
 
[18] COSENZA CALCIO
vs
SQUAD
FROSINONE CALCIO [3]
-
- (-)
-

ESP L2
04:00
 
[14] SPORTING GIJON
vs
SQUAD
CADIZ CF [1]
-
- (-)
-

IRE PL
04:00
 
[3] SHAMROCK ROVERS
vs
SQUAD
CORK CITY FC [7]
-
- (-)
-

POR L1
04:00
 
[16] UD VILAFRANQUENSE
vs
SQUAD
SPORTING FARENSE [2]
-
- (-)
-

WAL PL
04:00
 
[2] CONNAHS QUAY NOMADS FC
vs
SQUAD
THE NEW SAINTS FC [1]
-
- (-)
-

POR PL
04:30
 
[18] CD AVES
vs
SQUAD
VITORIA GUIMARAES [8]
-
- (-)
-

Division Profesional
05:00
 
12 DE OCTUBRE DE ITAUGUA
vs
SQUAD
NACIONAL ASUNCION
-
- (-)
-

COPALIBU20
05:00
 
SPORTING CRISTAL
vs
SQUAD
CLUB NACIONAL DE FOOTBALL (URU)
-
- (-)
-

Primera División
05:30
 
[1] CD UNIVERSIDAD CATOLICA
vs
SQUAD
DEPORTES IQUIQUE [12]
-
- (-)
-

ARG PD
06:00
 
[16] CA BANFIELD
vs
SQUAD
CA ALDOSIVI [19]
-
- (-)
-

LFPB
06:00
 
[4] CLUB BOLIVAR
vs
SQUAD
THE STRONGEST [9]
-
- (-)
-

Liga MX, Women, Clausura
06:00
 
CLUB NECAXA
vs
SQUAD
CLUB TIJUANA DE CALIENTE
-
- (-)
-

BRA PAULA1
06:15
 
GREMIO NOVORIZONTINO SP
vs
SQUAD
MIRASSOL FC SP
-
- (-)
-

PERNAM1
06:15
 
[2] NAUTICO PE
vs
SQUAD
CENTRAL PE [7]
-
- (-)
-

Primera Division
07:00
 
DEPORTIVO TACHIRA
vs
SQUAD
ZAMORA FC
-
- (-)
-

PER PD
07:00
 
DEPORTIVO BINACIONAL
vs
SQUAD
UTC DE CAJAMARCA
-
- (-)
-

ARG B NAC
07:00
 
ATLETICO DE RAFAELA
vs
SQUAD
CA DEFENSORES DE BELGRANO
-
- (-)
-

LFPB
07:00
 
[2] SAN JOSE ORURO
vs
SQUAD
GUABIRA MONTERO [13]
-
- (-)
-

Primera A
07:05
 
[11] AD PASTO
vs
SQUAD
ENVIGADO FC [12]
-
- (-)
-

Division Profesional
07:15
 
[6] LIBERTAD ASUNCION
vs
SQUAD
SOL DE AMERICA [11]
-
- (-)
-

COPALIBU20
07:15
 
CR FLAMENGO RJ
vs
SQUAD
ACADEMIA PUERTO CABELLO
-
- (-)
-

ARG PD
08:10
 
[3] ARGENTINOS JUNIORS
vs
SQUAD
CA PATRONATO PARANA [20]
-
- (-)
-

ECU SERIEA
08:15
 
[1] LDU PORTOVIEJO
vs
SQUAD
CD CUENCA [1]
-
- (-)
-

ARG B NAC
08:30
 
Gimnasia Jujuy
vs
SQUAD
Brown de Adrogué
-
- (-)
-

MEX L1
09:00
 
ATLAS FC
vs
SQUAD
CF PACHUCA
-
- (-)
-

Liga de Ascenso, Clausura
09:00
 
CF CORRECAMINOS UAT
vs
SQUAD
LEONES NEGROS UDEG
-
- (-)
-

NCA PD
09:00
 
[8] CD OCOTAL
vs
SQUAD
MANAGUA FC [4]
-
- (-)
-

Primera A
09:10
 
[9] INDEPENDIENTE SANTA FE
vs
SQUAD
AMERICA DE CALI [5]
-
- (-)
-

Liga Nacional
09:15
 
[1] CD HONDURAS PROGRESO
vs
SQUAD
PLATENSE FC [6]
-
- (-)
-

PER PD
10:00
 
DEPORTIVO MUNICIPAL
vs
SQUAD
FC CARLOS STEIN
-
- (-)
-

MEX L1
11:00
 
PUEBLA FC
vs
SQUAD
DEPORTIVO TOLUCA FC
-
- (-)
-

MEX L1
11:10
 
CLUB TIJUANA DE CALIENTE
vs
SQUAD
GUADALAJARA CHIVAS
-
- (-)
-

AUS L1
14:15
FT  
2 WELLINGTON PHOENIX FC
2:0
SQUAD
WESTERN UNITED FC 1
1:0
5-4 (3-0)

U20 Victoria Premier League
15:30
FT  
1 DANDENONG CITY SC
1:1
SQUAD
ST ALBANS SAINTS SC 1
0:0
4-3 (0-2)

AUS L1
16:30
FT  
1 [8] WESTERN SYDNEY WANDERERS FC
5:2
SQUAD
ADELAIDE UNITED FC [4] 3
4:2
5-8 (4-3)

IND L1
16:30
FT  
[10] NEROCA FC
3:2
SQUAD
GOKULAM KERALA FC [4] 2
1:2
8-5 (4-3)

NPL, Victoria
16:30
FT  
Melbourne Knights
3:3
SQUAD
Dandenong Thunder
2:0
- (-)
-

NPL, Victoria
16:45
FT  
Port Melbourne Sharks
1:1
SQUAD
Bentleigh Greens
1:0
- (-)
-

NPL, Victoria
17:00
FT  
Green Gully Cavaliers
0:2
SQUAD
Hume City
0:1
- (-)
-

VICPL
17:30
FT  
3 DANDENONG CITY SC
1:1
SQUAD
ST ALBANS SAINTS 2
1:0
3-6 (1-0)

NPL, Victoria
17:30
FT  
Oakleigh Cannons
3:2
SQUAD
Heidelberg United
1:1
- (-)
-

JPN D1
18:00
FT  
1 [1] SHONAN BELLMARE
2:3
SQUAD
URAWA RED DIAMONDS [1]
1:2
7-5 (5-5)

Liga Alef
18:45
FT  
1 [12] HAPOEL KFAR SHALEM
3:0
SQUAD
MACCABI YAFO KABILYO [6] 1
2:0
4-3 (3-1)

INT CF
19:00
FT  
[RUS PL-13] CSKA MOSCOW
3:0
SQUAD
FC RAPPERSWIL JONA [SUI PROMO-12] 2
1:0
- (0-0)
-

Liga Alef
19:00
FT  
2 [11] HAPOEL AZOR
4:0
SQUAD
MACCABI IRONI KIRYAT GAT [13] 1
2:0
8-3 (5-2)

Liga Alef
19:30
FT  
2 MACCABI HERZELIA
1:0
SQUAD
MACCABI IRONI ASHDOD FC 5
0:0
5-2 (3-1)

Liga Alef
19:45
FT  
2 FC IRONI OR YEHUDA
0:3
SQUAD
HAKOACH AMIDAR RAMAT GAN 1
0:1
7-6 (1-3)

Liga Alef
19:45
FT  
4 MACCABI IRONI TAMRA
1:0
SQUAD
IRONI TIBERIAS 2
0:0
4-5 (2-3)

Liga Alef
20:00
FT  
1 1 [8] SC HAIFA ROBBIE SHAPIRA
0:0
SQUAD
MACCABI IRONI KIRYAT ATA [9] 1 3
0:0
6-5 (2-2)

Liga Alef
20:00
FT  
3 1 [11] HAPOEL MIGDAL HAEMEK
0:2
SQUAD
HAPOEL KAUKAB [4] 1
0:0
3-6 (1-3)

GRE FL
21:00
FT  
1 [4] APO LEVADEIAKOS FC
3:2
SQUAD
DOXA DRAMAS [8] 4
1:1
7-3 (1-1)

ISR NL
21:00
FT  
2 [7] BEITAR TEL AVIV BAT YAM FC
1:2
SQUAD
HAPOEL RAMAT GAN GIVATAYIM FC [10] 4
0:2
5-4 (1-4)

ISR NL
21:00
FT  
3 [16] HAPOEL ASHKELON FC
0:0
SQUAD
FC KAFR QASIM [6] 2
0:0
4-5 (0-1)